Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарскиот Евро-атлантски центар за безбедност предлага да се обноват разговорите за членство на Украина во Алијансата

Анализата на Евро-атлантскиот центар за безбедност во Софија предвидува дека најверојатното сценарио за инвазија на руските трупи во источна Украина, ќе ги повтори настаните од Грузија во 2008 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close