0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Бугарски дописник за „Њујорк тајмс“ во 1903 пишувал за Гоце Делчев како Македонец и македонски лидер

Американскиот весник „Њујорк тајмс“ на 26 мај 1903 година објавил вест од бугарски дописник во врска со смртта на Гоце Делчев во која го именува како Македонец и како македонски лидер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close