Занимливости

Бугарската вселенска храна барана на странските пазари

Бугарската вселенска храна е оригинална технологија развиена од академик Цветан Цветков во 70-тите години на 20 век и е навистина многу интересен феномен за нашата земја, бидејќи првата група на таканаречени бугарски вселенски прехранбени производи е развиена со употреба на оваа технологија или бугарско вселенско мени, појаснува Начева.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close