Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарската Влада планира до 1 јануари 2024 година да добие пристап до еврозоната

Бугарската Влада планира да формира Координативен совет за подготовка на земјата за членството во еврозоната. Според нацрт-уредбата, што е пуштена за јавна расправа, Координативниот совет ќе има двајца копретседавачи - гувернерот на Бугарската народна банка (БНБ) и министерот за финансии, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close