БалканБизнисБизнис.ПорталДописници Свет

Бугарската влада на вонредна седница го одобри ребалансот на буџетот

На вонредна седница на бугарската влада денеска е донесена одлука за зголемување на пензиите во просек за 64 лева (32 евра) од 1 октомври, а нивниот просечен износ ќе достигне 550 лева (275 евра), јави дописникот на МИА од Софија.

Back to top button
Close
Close