БалканДописници Свет

Бугарската партија ГЕРБ утре ќе одлучи дали ќе го врати мандатот за формирање бугарската влада

Кандидатот за премиер на партијата што победи на парламентарните избори во Бугарија, Даниел Митов, најави дека коалицијата што тој ја претставува в петок ќе одлучи дали ќе го врати мандатот неисполнет или ќе се обиде да го даде на гласање во парламентот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close