БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарската парламентарна Комисија за здравство ќе го разгледа предлогот на опозицијата за купување на руската вакцина

Комисијата за здравство во бугарскиот Парламент следната недела ќе го разгледа предлогот на опозициската Социјалистичка партија (БСП) за започнување преговори на Владата за набавка на руската вакцина против Ковид-19, изјави пратеникот од БСП, проф.др Георги Михаилов на бугарската телевизија НОВА.

Back to top button
Close
Close