БалканДописници Свет

Бугарската енергетика губи милијарди лева поради „Турски поток“, тврди технички министер

Техничкиот министер за енергетика на Бугарија, Андреј Живков и неговите заменици Александар Николов и Мирослав Дамјанов објавија дека бугарскиот енергетски сектор изгубил милијарди левови поради сомнителната профитабилност на проектот Турски поток.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close