0_Македонија.ПорталОпштество

Бугарската амбасада донираше божиќни пакетчиња на здружението „Во мојот свет“

Амбасадата на Бугарија во земјава соопшти дека во рамките на проектот „Бугарски божиќни празници“, што се спроведува со финансиска поддршка на бугарското Министерство за надворешни работи, денеска донирала 185 божиќни пакетчиња и училишен прибор на здружението „Во мојот свет“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close