0_Магазин.ПорталСцена

Бугарката Марија Бакалова номинирана за филмската награда „Златен глобус“

Бугарката Марија Бакалова се наоѓа меѓу номинираните за најдобра актерка во категоријата филмска комедија или мјузикл на доделувањето на наградите „Златен глобус“, се наведува на официјалниот Твитер профил на наградите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close