0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Бугарите најчесто во ЕУ наседнувале на купување фалсификувана стока

Според истражувањето, во Бугарија секој петти човек (19 отсто) купувал фалсификат, за разлика од просекот во ЕУ - девет проценти. Во исто време, само шест отсто од анкетираните Бугари велат дека намерно би купиле лажен, додека 80 проценти претпочитаат да земат оригинален производ доколку се понуди на пазарот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close