0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Бугарија во најкус можен рок ќе испрати противпожарни единици кои ќе им помогнат на нашите екипи во гаснење на пожарите

Претседателот Стево Пендаровски на својот Фејсбук објави дека доцна вечерва имал телефонски разговор со претседателот на Бугарија Румен Радев на кој било договорено во најкус можен рок, Бугарија да испрати противжорани единици во нашата земја.

Back to top button
Close
Close