Svet.SlajderБалкан

Бугарија протера двајца руски дипломати

Министерството за надворешни работи на Бугарија прогласи двајца руски дипломати за персона нон грата. Во соопштението од бугарското МНР се прецизира дека руската Aмбасада била известена со дипломатска нота. Двајцата дипломати имаат 72 часа да ја напуштат Бугарија.

Back to top button
Close
Close