Балкан

Бугарија: Премиерот Стефан Јанев предвидува завршување на граничниот премин Рудозем до крајот на годината

Привремениот бугарски премиер Стефан Јанев денеска ја посети областа на граничниот пункт Рудозем-Ксанти во изградба и се запозна со темпото на изградба. Тој предвидува дека до крајот на годината објектот ќе биде целосно завршен од бугарска страна, вклучувајќи го и граничниот пункт со соседната инфраструктура и пристапните патишта.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close