Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Бугарија последна во ЕУ според индексот на слобода на медиуми на „Репортери без граници“

Бугарија е последна во ЕУ по тој индикатор, а главните причини за влошување на медиумското опкружување се насилството врз новинарите и нетранспарентното финансирање на медиумите со европски фондови од државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close