БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарија очекува стабилна влада формирана од партијата на Трифонов и поддржана од сите политички сили

Бугарија ќе има стабилна влада, поддржана од сите парламентарни сили во новиот 45-ти Парламент, формирана од второпласираната партија на парламентарните избори „Има таков народ“ на Слави Трифонов. Ова пред утринскиот блок на БНТ го прогнозира професорот Михаил Константинов, кој е шеф на државната агенција „Информативни услуги“ (која се занимава со пребројување на гласовите од одржаните избори во земјата).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close