БалканДописници СветСвет.Слајдер

Бугарија/Избори: Трифонов освои речиси 6.000 гласови повеќе од Борисов

Според преброени речиси 99 проценти од гласовите партијата на телевизискиот водителот Слави Трифонов, Има таков народ има предност од скоро 6.000 гласови пред коалицијата предводена од Бојко Борисов ГЕРБ-УДФ

Back to top button
Close
Close