0_Web_АктуелноБалкан

Бугарија/избори/анкета: Минимална разлика меѓу ГЕРБ и „Има таков народ“

Според анкетата, ГЕРБ-СДС го задржува првото место со 21,7 проценти, „Има таков народ“ забележа благ пораст, бидејќи нивниот резултат достигна 20,2 проценти. Социјалистите остануваат цврсто на третото место со 16,1 процент, на сериозно растојание и од второто и од четвртото.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close