БалканБалкан.Портал

Бугарија има на располагање две милијарди евра од ЕЦБ

Европската централна банка ќе продолжи да обезбедува износи во евра доколку е потребно за неколку држави надвор од еврозоната до март 2022 година, јави Бугарското национално радио.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close