Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Бугарија и САД потпишаа документи од областа на 5Г мрежите и нуклеарната енергија

Бугарија и САД, во присуство на бугарскиот премиер Бојко Борисов и американскиот државен секретар Мајк Помпео, кој се вклучи преку видеоконференциска врска, денеска потпишаа клучни документи од областа на безбедноста на 5Г мрежите и нуклеарната енергија за граѓански цели, јави БГНЕС.

Back to top button
Close
Close