Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Бугарија и натаму со најниска минимална плата во ЕУ

1,87 евра на час е законската минимална плата во Бугарија минатата година. Меѓу земјите-членки на Европската унија земјата е на последното место, покажуваат податоците на Европскиот синдикален институт за најниски плати во европските земји, пренесува БГНЕС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close