Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Бугарија ги врати „зелените коридори“ за масовна вакцинација

Претседателот на Штабот за вакцинација во Бугарија, Красимир Гигов издаде упатства до сите регионални здравствени власти во земјата на местата каде што нема апликанти од приоритетните групи според планот за вакцинација, повторно да бидат отворени т.н. „зелени коридори“ и вакцините да се пренасочат кон луѓето кои сакаат имунизација, објави Бугарската национална телевизија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close