Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Бугарија ги отвора образовните центри, училиштата, рестораните и казината

Во Бугарија денеска повторно се отвораат приватните образовни центри и училишта, рестораните и казината, согласно наредбата на бугарскиот министер за здравство Костадин Ангелов, со која се очекува да се олеснат голем број анти-епидемиски мерки, јави БГНЕС.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close