БалканБалкан.ПорталДописници СветСвет.Слајдер

Бугарија е втора земја по раст на економијата во ЕУ

Бугарија се наоѓа на второто место меѓу земјите членки на ЕУ според економскиот раст, откако во четвртиот квартал од минатата година, БДП-то на земјата се зголеми за 2,1 отсто во споредба со претходниот, соопшти Евростат, јави дописникот на МИА од Софија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close