БалканБалкан.Портал

Бугарија: До 13 мај продолжена вонредната состојба

„За“ продолжување гласаа 122 пратеника додека „против“ беа 47, воздржани беа седуммина

Софија, 3 април 2020 (МИА) – До 13 мај е продолжена вонредната состојба во Бугарија по предлог на Министерскиот совет и врз основа на Уставот.

Така одлучија народните избраници во Бугарија.

„За“ продолжување гласаа 122 пратеника додека „против“ беа 47, воздржани беа седуммина, јави БТА. зш/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close