Дописници Свет

Бугарија бара од ЕУ да усвои унифицирано решение за вакцината Астра Зенека

Бугарија инсистира на единствено решение за вакцината Астра Зенека и Универзитетот Оксфорд. Овој став го искажа бугарскиот министер за здравство Костадин Ангелов за време на состанокот со министрите за здравство на Европската унија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close