Kultura.SlajderКултураКултура.Портал

„Будење на пролетта“ најдобра претстава на 14. Скупи фестивал

Четиринаесеттото издание на МТФ СкупиФестивал синоќа беше затворено  со претставата „Дел од колекција“ од Театар Вагабонди од Софија. За најдобра е прогласена претставата „Будење на пролетта“ на авторот Франк Ведекинд, во режија на  Зана Хоџа  и во продукција на Артполис – Центар за уметност и заедница и Косовски национален теата

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close