0_Maqedoni.Portal0_Web_Ballina - Sllajder0_Web_Përzgjedhja e redaktoritKorrespondentë BotëMakedonija.SlajderPolitikë

Buçkovski: Zgjidhja është në Marrëveshjen për fqinjësi të mirë midis Bullgarisë dhe Maqedonisë së Veriut

I dërguari special i Qeverisë së Maqedonisë së Veriut për Bullgarinë, Vllado Buçkovski në një intervistë për emisionin për politikë ndërkombëtare “Bota dhe ne” në BNT tha se është e qartë se pse gjenerata e tij i sheh në mënyrë emotive bisedat me Bullgarinë duke i pasur parasysh ngjarjet e Luftës së Dytë Botërore dhe marrëdhëniet me Jugosllavinë.

Back to top button
Close
Close