0_Maqedoni.Portal0_Web_AktualePolitikë

Buçkovski: Nëse Bullgaria vendos veto, do të shkurtohet mundësia që Komisioni i përbashkët të gjejë zgjidhje të përbashkët

Shkupi dhe Sofja duhet t'i japin mundësi më të madhe komisionit të përbashkët për të zgjidhur çështjet e hapura. Unë mbështes tezën që nëse Bullgaria, nëse përdor fuqinë e vetos, humb shansin historik për t'u dëshmuar të gjithë atyre që i kanë tjetërsuar të dy popujt për 60 vitet e fundit, se lidhjet tona janë të pathyeshme. Kjo u deklarua nga ish-kryeministri Vllado Buçkovski në intervistë për televizionin bullgar "TV Evropa".

Lajmi është i kapshëm për parapaguesit e ueb- servisit të MIA-s.
Logojuni ose kontaktoni sektorin e marketingut për më shumë informacione.

Daniela Dimovska 075 284 502
Jovanka Jankoska 075 280 297
Vida Dimova 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close