0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderДописници СветПолитика

Бучковски: Решението е во Договорот за добрососедство помеѓу Бугарија и Северна Македонија

Решението, според Бучковски, е во усогласување за Договорот за добрососедство од 2017.-Целосно ми е јасно е дека на крајот сето тоа ќе биде во врска со заедничката историја. Времето ќе работи за историската комисија, но немаме трпение тоа да го трасира нашиот пат кон европската иднина , рече Бучковски, додавајќи дека се добредојдени искусни експерти кои решаваат вакви проблеми,  но оти во овој момент нема потреба од посредници.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close