0_Web_АктуелноДописници СветЕвропа

Буџетските правила во ЕУ ќе останат пофлексибилни и во 2022 година

Клаузулата за флексибилност на фискалните и буџетските правила беше активирана минатата година на почетокот на кризата со Ковид-19 и останува активна оваа година, како и идната.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close