Дописници МКДОпштински вести

Буџетот на Општина Гевгелија за 2021 година проектиран на околу половина милијарда денари

Буџетската рамка на Општина Гевгелија за идната година ќе изнесува 479,5 милиони денари, од кои околу 210 милиони денари ќе бидат на основниот буџет, одлучи општинскиот Совет со мнозинство гласови на последната седница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close