ОпштествоСкопје

Брз струја утре корисници од Карпош и Центар

Поради планирани технички зафати во електросистемот на град Скопје утре од девет до 14 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од Градски парк во Општина Карпош, соопшти денеска Регионалнот центар за управување со кризи на град Скопје.

Скопје, 1 април 2020 (МИА) –  Поради планирани технички зафати во електросистемот на град Скопје утре од девет до 14 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од Градски парк во Општина Карпош, соопшти денеска Регионалнот центар за управување со кризи на град Скопје.

Времен прекин во снабдувањето со струја од 12:30 до 16 часот ќе има и за  корисниците од ул. „Кузман Јосифовски Питу“ бр. 15 влез 3 и стопанските и нестопанските објекти во комплексот Скопјанка, во Општина Центар. Од 08:30 до 13 часот ќе немат струја и корисниците од ул. „Кузман Јосифовски Питу“ бр. 15 влез 2 и стопанските и нестопанските објекти во комплексот Скопјанка.лв/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close