0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Бруно Фернандеш најдобар играч во Премиер лигата во февруари

Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш е прогласен за најдобар играч во шампионатот на Англија во февруари, објавено е на официјалниот Твитер на клубот.

Лондон, 9 март 2020 (МИА) – Играчот од средниот ред на Манчестер јунајтед, Бруно Фернандеш е прогласен за најдобар играч во шампионатот на Англија во февруари, објавено е на официјалниот Твитер на клубот.

Во февруари, 25-годишниот Португалец одигра три натпревари во кои постигна гол и две асистенции.

Фернандеш се пресели во Манчестер јунајтед во зима 2020 година и настапи на осум натпревари во сите натпреварување, постигнувајќи три гола и направи три асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close