0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталАнализаИзбраноПолитика

Брунбауер: Северна Македонија заслужува да почне преговори со Брисел

Време е Брисел да ја покани Северна Македонија на преговарачка маса. Меѓутоа, дали тоа ќе биде допуштено од еден сосед кој веќе 100 гоини се измачува со маккедонската фантомска болка, или ќе го блокира процесот, прашува професорот Волф Брунбауер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close