0_Македонија.ПорталKultura.SlajderКултураКултура.Портал

Бродвејскиот мјузикл „Убавицата и Ѕверот“ утре премиерно ќе се одигра на школка во Градски парк

Студиото за детски мјузикли при Здружението за инклузивно и неформално образование Крео-Аксис од Скопје, утре во 13:00 часот на школка во Градски парк премиерно ќе го изведе бродвејскиот мјузикл „Убавицата и Ѕверот“ препеан на македонски јазик. 

Back to top button
Close
Close