Европа

Бродот со 422 мигранти доби дозвола да се закотви во Сицилија

Спасувачкиот брод „Оушн Викинг“ со 422 мигранти доби дозвола да се закотви во Сицилија, соопшти невладината организација СОС Медитеран.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close