0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Бродот „Оушн Викинг“спаси 240 мигранти крај либискиот брег

Спасувачкиот брод „Оушн Викинг“ во две денешни нови спасувачки операции крај либискиот брег спаси 240 лица од чамци во неволја, наведе оперативната команда на организација СОС Медитеране, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close