ЕвропаЕвропа.Портал

Брод удри во норвешка нафтена платформа во Северно Море

Норвешката компанија за нафта и гас „Еквинор“ синоќа ги евакуираше работниците од својата нафтена платформа „Статфјорд А“ во Северно Море откако во неа удри брод за снабдување

Back to top button
Close
Close