СветСвет.Портал

Бројот на заразени со Ковид-19 во Иран надмина 450.000 лица

Бројот на заразени случаи со Ковид-19 во Иран денеска го надминаа прагот од 450.000, со потврдени нови 3.677 случаи во последните 24 часа, изјави за државната телевизија портпаролката на Министерството за здравство, Сима Садат Лари, а бројот на починати достигна 25.986.

Back to top button
Close
Close