0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталОпштество

Бројот на заразени со Ковид-19 се зголемува, најмногу активни случаи во Скопје и Тетово, надлежните апелираат на масовно вакцинирање

Во пораст е бројот на заболени од Ковид-19 во државава. Податоците што ги објави вчера Институтот за јавно здравје за претходното деноноќие покажуваат дека при направени 3.764 тестирања се регистрирани 54 нови случаи со Ковид-19, 12 оздравени и нема починати пациенти.

Back to top button
Close
Close