0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Бројот на загинати во авионската несреќа на Филипини се искачи на 45 лица

Бројот на загинати во денешната несреќа на филипинскиот воен авион „Ц-130“ достигна 45, вклучително и цивили кои настрадаа на земја, соопшти Министерството за одбрана на Филипини.

Back to top button
Close
Close