Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бројот на убиени новинари во знак на одмазда зголемен двојно во 2020 година

Бројот на убиени новинари во знак на одмазда се зголеми двојно во 2020 година на 21, во споредба со 10 претходната година, објави денеска Комитетот за заштита на новинарите (ЦПЈ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close