ЕвропаЕвропа.Портал

Бројот на смртни случаи од Ковид-19 во Италија се зголеми на 52

Бројот на починати од последици од новиот коронавирус во Италија во изминатите 24 часа се зголеми за 18 и сега изнесува на 52 жртви.

Рим, 2 март 2020 (МИА) – Бројот на починати од последици од новиот коронавирус во Италија во изминатите 24 часа се зголеми за 18 и сега изнесува на 52 жртви.

Италијанската Агенција за цивилна заштита соопшти дека бројот на заразени се искачил на 2.036, додека вчера изнесувал 1.692.

Директорот на агенцијата информира дека од луѓето кои биле први заразени, 149 закрепнале. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close