Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бројот на случаи на Kовид-19 во Африка надмина 2,2 милиони

Во африканските земји изминатиот ден се регистрирани се речиси 16.000 потврдени случаи на коронавирус, со што вкупниот број надмина 2,2 милиони, соопшти денеска регионалната канцеларија на Светската здравствена организација (СЗО) за Африка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close