0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Бројот на приеми во болниците стабилен, вкупно се лекуваат 798 позитивни и суспектни на Ковид–19

Во земјава во последните 24 часа беа регистрирани нови 345 случаи на Ковид-19 и заклучно со вчерашниот ден вкупниот бројот на активни случаи изнесува 16419. Од почетокот на пандемијата вкупно се заразени 86494 лица, бројката на оздравени пациенти е 67453, а на починати 2622.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close