Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Бројот на починати од Ковид-19 во Белгија се зголеми за 90 отсто за една недела

Здравствената состојба во Белгија продолжува да се влошува, откако оваа недела е регистриран пораст за 89 отсто на бројот на починати од Ковид-19, јави дописничката на МИА од Брисел.

Back to top button
Close
Close