Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Бројот на починати од коронавирус во Европа надмина еден милион

Бројот на смртни случаи поврзани со коронавирусот во европскиот регион денеска надмина еден милион, додека различните варијанти на вирусот кои предизвикуваат трет бран инфекции се закануваат повторно да ги наполнат болниците.

Back to top button
Close
Close