Svet.SlajderСветСвет.Портал

Бројот на новозаразени со Ковид-19 во Европа продолжува да расте, светот близу еден милион жртви

Бројот на случаи на зараза со коронавирусот продолжува да расте низ цела Европа, додека светот се приближува до бројката од еден милион жртви од болеста Ковид-19 која ја предизвикана вирусот.

Back to top button
Close
Close