Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Бројот на лица заразени со новиот коронавирус во Франција веќе е над 500.000

Според податоците на Министерството за здравство, досега вкупно 513.034 лица се заразени со вирусот.

Back to top button
Close
Close